فواید گانودرما برای بیماری پیسوریازیس

(داء الصدف، صدف)

 خصوصیات پسوریازیس: 

یکی از شایعترین بیماریهای پوستی عارضه‌ای است موسوم به «پسوریازیس»یا «داء الصدف» و یا «داء الثعلب». این عارضه که در زمره ضایعات اریتماتواسکوامو (=پوسته پوسته شدن در زمینه قرمزی پوست) مورد مطالعه قرارمی گیرد، از خصوصیات زیر برخوردار است:

  1_ ضایعه‌ای است التهابی، حاد و مزمن.
  2_ شکل ضایعات: بصورت پاپولها یا پلاکهای قرمز رنگ که پوسته‌هاینقره‌ای پوشیده شده است.

محل ضایعات: غالباً بر روی سطوح اکستانسور (باز کننده) اندامهایانتهایی (آرنجها و زانوها) تظاهر می کند، اما در سایر نواحی بدن مانند پوست سر، تنه، اعضای تناسلی و ناخنها نیز دیده می شود.

 

 اتیولوژی پسوریازیس:
 
تاکنون علت یا علل اصلی این عارضه شناخته نشده است، اما فاکتورهاییموسوم به عوامل مساعد کننده یا زمینه‌ساز را در اتیولژی این بیماری مسئولمی دانند، بشرح زیر:

1_وراثت: احتمال ابتلا به پسوریازیس در خانواده بیمار مبتلا به این عارضه بیشتر است. به عبارت دیگر، هرگاه در خانواده یا اجداد فردی سابقه ابتلا بهپسوریازیس وجود داشته باشد، احتمال و امکان ابتلا این فرد نسبت به سایرافراد بیشتر است. در ضمن، رابطه آنتی ژنهای لکوسیتی ( (HLA نوع        HLA-B27, HLA-B13, HLA-B16, HLA-B17 ثابت شده است.
2_عفونت: تونسیلیت استرپتوککی (عفونت لوزه‌ها) در کودکی، عامل مؤثردر 50٪ حملات حاد پسوریازیس است. در مبتلایان به پسوریازیس مزمن سابقه عفونت استرپتوککی مجاری فوقانی دستگاه تنفسی وجود دارد.معمولاً فاصله ایجاد عفونت تا ظهور علایم پسوریازیس دو هفته است.
3_ موقعیت جغرافیایی و آب و هوا: آفتاب ممکن است نقشی در این بیماری بر عهده داشته باشد. پسوریازیس شیوع بیشتری در نژادهای اروپای شمالی نشان می دهد. پسوریازیس گسترده و شدید با عرق کردن و ماسراسیون پوست بر اثرافزایش درجه حرارت و رطوبت، شدیدتر و بدتر می شود. ضایعات پسوریازیسدر هوای سرد تشدید و در هوای معتدل بهبود می یابد.
4_  استرس و فشارهای روحی: گفته می شود که استرسها و فشارهای روحی در اولین حمله پسوریازیس نقشی بر عهده ندارد؛ هرچند برخی ازبیماران گاهی سابقه یک چنین فشارهای روحی را بیان می کنند. شایداسترسها در تثبیت و ابقای این ضایعات نقشی بر عهده داشته باشند.
5_ عوامل هورمونی: هرچند بلوغ و یائسگی و حاملگی ضایعات را بدترمی کنند، اما هیچگونه شواهدی دال بر نقش اتیولژیک عوامل هورمونی درایجاد پسوریازیس در دست نیست.
6_ داروها: داروهای شناخته شده‌ای که ضایعات پسوریازیس را تشدیدمی کنند یا مشتعل می سازند و یا به ظهور می رسانند، عبارتند از: کربناتلیتیم (در بیماریهای روانی)، داروهای بتا بلوکر (مانند ایندرال)، ترکیبات ید و ..
7_  ویروس: در پاتوژنز پسوریازیس، ویروس را نیز مطرح نموده‌اند.
8_ غذاها: برخی از مواد خوراکی، نظیر قهوه، ضایعات پسوریازیس را مشتعل می سازند.
9_  جنس: پسوریازیس در هر دو جنس مذکر و مؤنث دیده می شود.
10_سن: برای ابتلا به پسوریازیس محدودیتی از نظر سن وجود ندارد، اماشیوع پسوریازیس در سنین بین 10 تا 30 سالگی است.


نشانه‌های بالینی پسوریازیس:
 
از دیدگاه بالینی، انواع گوناگونی از پسوریازیس شرح داده شده است، به قرارزیر:

1_پسوریازیس ولگاریس (نوع معمولی):

 با پلاک قرمز روشن (زمینه اریتماتو)، پوسته‌های ضخیم که از سطح پوست برآمده (پاپول)، محل گرفتاری در نواحی اکستانسور (باز کننده) مانند آرنجها وزانوها.
 در فرم کلاسیک آن پلاک پسوریازیسی دارای یک هاله سفید رنگ، موسوم به«حلقه ورنوف»، در اطراف است. هرگاه پوسته پسوریازیسی با آبسلانگ یا کورت برداشته شود، خونریزیهای شعله شمعی به صورت نقطه‌های مجزا ازهم، موسوم به «علامت آسپیتس» دیده می شود که به علت آتروفی نوک 
پاپولها و نزدیک شدن عروق به اپیدرم ایجاد می شود (این علامت اختصاصینیست و در سیفیلیس دوره دوم نیز شرح داده شده است).
2_ پسوریازیس لوکالیزه: 
به صورت گرفتاری سر و دستها (به تنهایی) یا انگشتان (به تنهایی)، ولیاکثراً سطوح اکستانسور (زانوها و آرنجها) را گرفتار می کند.
3_ فنومن کوبنر یا ایزومرفیک:
پدیده‌ای است با خاصه‌های زیر: هرگاه ضربه‌ای به دست شخص مبتلا به پسوریازیس وارد آید، پس از 3 تا 18 روز (به طور متوسط 10 تا 14 روز) ضایعاتمشابهی در اطراف ضایعه اولیه ایجاد می شود. این فنومن اختصاصی نیست و در لیکن پلانو و ویتیلیگو اغلب مثبت است.
4_پسوریازیس در بچه‌ها:
اغلب پس از یک فارنژیت استرپتوککی (گلودرد چرکی) تظاهر می کند.
 5_ پسوریازیس انورسه یا نوع فلکسورال:
 که بر عکس نوع معمولی (ولگاریس)در نواحی تا کننده (فلکسور) به وجود می آید.
6_ پسوریازیس آرتروپاتیک:
که پسوریازیس به همراه التهاب مفاصل (آرتریت) در چند مفصل (اعم از مفاصل کوچک و بزرگ) تظاهر می کند.
7_پسوریازیس پوستولار:
 دارای پوستولها یا پاپولهای چرکی شده سفت در کف دستها و پاها (به تنهایی) یا به همراه پسوریازیس ولگاریس.
8_پسوریازیس اکسفولیاتیو یا اریترودرمیک:بدترین و شدیدترین فرم پسوریازیس است که به صورت اریتم سراسریپوسته‌ریز در تمام بدن به صورت حاد تظاهر می کند.
9_ ضایعات ناخنی پسوریازیس:
 در برخی از بیماران (حدود 30٪) این ضایعات با خصوصیات زیر دیده می شود:
ـ فرورفتگیهایی در سطح ناخنها، موسوم به پیتینگ.
ـ تغییر رنگ ناخنها.
ـ ضخیم شدن بستر ناخنها. 
ـ فولیکولیز: به صورت جدا شدن ناخن از بسترش.

تاثیر قارچ گانودرما بر پوست
مصرف قارچ گانودرمالوسیدم برای بهبودزخم های پوستی،اگزما،آکنه وجوش،بیماری پسوریازیس،نیش وضایعات وجوانسازی پوست بسیارموثراست.دراینجابه توضیح مختصری درموردعلل تاثیرگذاری این قارچ بر مشکلات پوستی می پردازیم:
 درمان جوش وآکنه،اگزماوزخم های پوستی:
این قارچ به علت داشتن خواص ضدالتهابی و همچنین سم زدایی بدن به تسکین ودرمان جوش،آکنه ولکه های پوستی کمک می کند.ازطرفی این خواص ضدالتهابی موجب بهبودی خشکی پوست،اگزماوخارش ناشی ازپسوریازیس خواهدشد.
 بهبودودرمان پسوریازیس:
قارچ گانودرمابه دلیل داشتن مقادیربالای آنتی اکسیدان،باتقویت سیستم ایمنی بدن در درمان بیماری خودایمنی پسوریازیس موثراست. 
 ضدپیری وجوانسازی پوست:
این قارچ به ۳ دلیل عمده موجب جوانسازی پوست می شود:
وجودغلظت بالایی ازبتاگلوکانان(نوعی قند که به طورطبیعی تولید نمی شودولی تاثیربسیارزیادی درزیبایی پوست وجوانسازی آن دارد)
داشتن قدرت آنتی اکسیدانی وهیدراتاسیون قوی به علت وجود ۱۵۴ نوع آنتی اکسیدان
وجودپروتئین Linghzhi8 واسیدگانودرمیک دراین قارچ

video_2020-03-15_03-19-07.mp4

۵
از ۵
۲۰ مشارکت کننده
برای خرید گانودرما اینجا کلیک کنید

​جهت ارائه مشاوره رایگان با شماره های زیر تماس بگیرد یا با تکمیل فرم و فشردن دکمه ارسال همکاران ما در اسرع وقت جهت ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت

وارد فروشگاه گانودرما ای دی شوید

کارشناس های فروش

09100651317

09194669084

09305020139

09357978984

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش